Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς

ΜΑΓΚΕΣ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΑΓΚΕΣ!   ΜΑΓΚΕΣ! EmptyΤετ 17 Νοε 2010, 00:38

Τι πραγματικά μπορεί να πει κανείς για αυτή την ΟΜΑΔΑ... Οι παίκτες του Στέλιου Καζάζη έκαναν κατάθεση ψυχής στο τάραφλεξ της Γλυφάδας σε ένα ματς απέναντι σε μια ομάδα κορυφαίου επιπέδου, όπως είναι η Ντιναμό Μ. Κατάφεραν να το γυρίσουν το παιχνίδι από 0-2 σετ σε 2-2 και με λίγη τύχη παραπάνω θα μπορούσαν ακόμη και να κερδίσουν. Όπως και να έχει όμως, από αυτό το παιχνίδι μόνο κέρδη μπορούν να βγουν για τους «πράσινους», καθώς έκαναν μια τρομερή εμφάνιση απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο 1ο σετ και διατηρούσε το προβάδισμα μέχρι και το 23-23, ενώ είχε φτάσει στο σημείο να βρίσκεται και 5 πόντους μπροστά (22-17). Από εκεί και πέρα όμως το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο μέχρι να φτάσουμε στο 28-30 και το 0-1 για τη Ντιναμό.

Στο δεύτερο σετ οι «πράσινοι» άργησαν να μπουν στην αναμέτρηση, επηρεασμένοι ίσως από το τρόπο που χάθηκε το πρώτο σετ και βρέθηκαν από την αρχή πίσω, με τη διαφορά να φτάνει στους +6 και 16-22 για τους Ρώσους που πήραν εύκολα το 2ο σετ με 21-25, παρά την αντεπίθεση του «τριφυλλιού».

Τη συνέχεια σίγουρα δεν θα την είχε προβλέψει ούτε και ο πιο αισιόδοξος φίλος του Παναθηναϊκού, καθώς το 3ο σετ ήταν πανομοιότυπο με το 1ο όμως με άλλον κερδισμένο, αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν το 27-25 με Κόβατς και Γιορντάνοφ και να μειώσουν σε 2-1... Υπέρβαση, μέχρι την επόμενη βέβαια, αφού οι «πράσινοι» επέβαλλαν τον ρυθμό τους και στο 4ο σετ, μπαίνοντας μέσα με φόρα από το προηγούμενο και διατηρώντας το προβάδισμα από την αρχή, έφτασε στο 2-2 με 25-22.

Ο Παναθηναϊκός καταφέρνει αυτό που πριν από 2 σετ δεν πίστευε κανένας στο κλειστό της Γλυφάδας, εκτός από τους παίκτες όπως αποδείχθηκε... Στο ταϊ μπρέικ ο Παναθηναϊκός μπήκε πάλι δυνατά και έμεινε κοντά στο σκορ καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθεί 14-13 με απίστευτο μονό μπλοκ του Μηνούδη αλλά η κούραση και η έλλειψη καθαρού μυαλού φαίνεται να επηρέασε τους «πράσινους» και με δύο αστοχες επιθέσεις του κορυφαίου Γιορντάνοφ,οι Ρώσοι πήραν το 5ο σετ με 15-17. Είμαστε περήφανοι που αυτή η ομάδα με τα πράσινα, απόψε στο κλειστό της Γλυφάδας, δεν φόραγε απλά το τριφύλλι στο στήθος αλλά έπαιζε για αυτό...ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΑΓΚΕΣ!   ΜΑΓΚΕΣ! EmptyΤετ 17 Νοε 2010, 15:57

ΑΧ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ!!!!

ΜΑΓΚΕΣ!
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρώτοι, αήττητοι και μάγκες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης