www.Green-Fans.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Μόνο για πράσινες καρδιές Panathinaikos fans forum
 
ΠόρταλΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Επόμενο παιχνίδι

Εφημεριδες
Πρόσφατα Θέματα
» YΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ?????
Έφτασε η ώρα EmptyΤετ 17 Αυγ 2016, 15:22 από YIANNIS090807

» ?????
Έφτασε η ώρα EmptyΤρι 19 Φεβ 2013, 20:50 από Tropikano

» Πριμ δίχως όνομα στους παίκτες της ΑΕΚ
Έφτασε η ώρα EmptyΤρι 13 Μαρ 2012, 13:07 από nice view

» Απίστευτα πράγματα..
Έφτασε η ώρα EmptyΤρι 13 Μαρ 2012, 12:30 από nice view

» Πίτσα γενεθλίων!
Έφτασε η ώρα EmptyΚυρ 11 Μαρ 2012, 00:27 από nice view

» ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Έφτασε η ώρα EmptyΣαβ 25 Φεβ 2012, 13:53 από nice view

» «Οι βάζελοι νομίζουν ότι έγιναν Ολυμπιακοί»
Έφτασε η ώρα EmptyΤετ 22 Φεβ 2012, 09:07 από nice view

Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 380, στις Τρι 25 Μάης 2010, 19:41
Λεξεις Κλειδια
   Panathinaikos
Pao    Forum
   Green  fans
Panatha   Gate 13
 Panathinaikos
basket     volley
Panathinaikos  FC
Links


pao-google.com
Το πρασινο google

Greenvoice13
Η φωνη των παναθηναικων

La Curva Giallorossa
Roma fans



free web hostingHosting24.com web hosting

 

 Έφτασε η ώρα

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gipos13
Αρχιλεουρας
Αρχιλεουρας
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 759
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2009
Τόπος : Aθήνα

Έφτασε η ώρα Empty
15072011
ΔημοσίευσηΈφτασε η ώρα

H κατάσταση που επικρατεί το τελευταίο διάστημα στον μπασκετικό Παναθηναικό,αλλά και 400-500 εκθέσεις που έγραψα φέτος ώστε να πάω στις πανελλήνιες και να γράψω 15 μου έδωσαν το έναυσμα για να σας παρουσιάσω αυτό το topic.

Το 2002 είχα την τύχη να δω το μεγαλύτερο θαύμα στην ιστορία του ευρωπαικού μπάσκετ.Έναν ΠΑΟ με ένα απλά ανταγωνιστικό ρόστερ να κατατροπώνει την dream team της Κίντερ.Το 2007 θαύμασα την πιο πυραυλοκίνητη ομάδα που ενδεχομένως να είδαμε ποτέ με την τριπλέτα Σίσκα-Μπετσι-Μήτσο να κάνει όργια.Το 2009 στο Βερολίνο κόντρα στους δύο καλύτερους πελάτες μας (οσφπ-τσσκ) παρακολουθήσαμε μπασκετικό σεμηνάριο από το πληρέστερο ρόστερ που υπήρξε ποτέ,όχι μόνο στον παο,αλλά σε κάθε ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια.Μόνο η τετράδα Μήτσος-Σπαν-Σάρας-Νίκολας στα γκαρντ και η τετράδα Τσάρι-Φώτσης-Μπατιστ-Πεκο στους ψηλούς το επιβεβαιώνει.Ερχόμαστε στο φέτος,όπου ο πρωτεργάτης όλων αυτών,ο Ζοτς,έκανε και πάλι όλη την Ευρώπη να παραμιλά καθώς με την μαεστρία του πέταξε έξω την Μπαρτσελόνα,το απόλυτο φαβορί της διοργάνωσης και οδήγησε την ομάδα στο 6ο αστέρι της.Εσείς φυσικά οι πρεσβύτεροι θα έχετε να θυμάστε και άλλα,όμως εγώ είμαι μόλις 18 και οι καθαρές μπασκετικές μου επαφές ξεκινάνε από το έπος του 2002.

Από ότι φαίνεται όλα αυτά πλησιάζουν προς το τέλος.Είναι ξεκάθαρο πια οτι οι Γιαννακόπουλοι προκειμένου να ξεφορτωθούν αυτό που με τόσο κόπο έφτιαξαν έχουν επιλέξει να το ξεφτιλίσουν.Το δυσάρεστο σε όλη την υπόθεση είναι ότι και οι Αγγελόπουλοι έχουν επιλέξει τον ίδιο δρόμο (τυχαίοWink και είναι δυσάρεστο γιατί όταν ο μεγαλύτερος αντίπαλός σου σε Ελλάδα (κυρίως) και Ευρώπη καταστρέφεται,δεν έχεις και εσύ κίνητρο αν όχι να κρατήσεις τους παίκτες σου τουλάχιστον να προσπαθήσεις.Είναι χαρακτηριστικό ότι κανένας μα κανένας δεν προσπάθησε,δεν κυνήγησε,δεν σκυλιάσε να προλάβει τον Φώτση,να μεταπείσει τον Νίκολας,να εγγυηθεί στους Τσαρτσαρή και Περπέρογλου,να διαπργματευτεί με τους Σάτο,Μάριτς,Διαμαντίδη,Μπατίστ και τους υπόλοιπους,μα πάνω από όλα να καθησυχάσει τον Ομπράντοβιτς.Είναι κρίμα για έναν σύλλογο που πρέσβευε τον όρο ομάδα ως συνώνυμη της έννοιας της οικογένειας να διώχνει έτσι τα παιδιά της.Αλλιώς είναι να κάλεις έναν έναν τους παίκτες,να τους προτείνεις μείωση,να τους εξηγήσεις τον λόγο και αν δεν δεχτούν να τους δίνεις το χέρι και να τους εύχεσαι καλή σταδιοδρομία και αλλιώς να τους λες έμμεσα βρείτε ομάδα γιατί δεν αντέχω άλλο,κουράτηκα ή φαλήρισα οικονομικά.

Νομίζω ότι δεν θέλει και πολύ φαντασία για να σκεφτείς τι θα ακολουθήσει.Λογικά και οι Σάτο,Πέρπε,Μάριτς θα αποχωρήσουν,ενώ ο Τσάρι θα περιμένει μεχρι την τελευταία στιγμή,αλλά όχι για πάντα.Το θέμα είναι τι γίνεται με τους στυλοβάτες,τον Ζότς,τον Μήτσο και τον Μάικ,αλλά και τον τσάρι (άμα κάποιος τον κρατήσει),θα έχουν την διάθεση να τα δώσουν όλα για έναν τελευταίο χορό στο ΟΑΚΑ σε συνεργασία με τους Καλάθη,Τέπιτς,Καιμακόγλου,Βουγιούκα και όποιον άλλον έρθει ή θα προτιμήσουν και αυτοί τον δρόμο που χάραξαν οι υπόλοιποι και ταυτόχρονα θα σημάνουν το οριστικό τέλος του ΠΑΟ.Θέλω να πιστεύω ότι θα πράξουν το πρώτο,καθώς και οι τέσσερις έχουν μάθει να τιμούν τον λόγο τους και σίγουρα να πονούν την ομάδα.

Έφτασε λοιπόν η ώρα μάγκες το πιο ένδοξο βιβλίο του μπασκετικού χώρου να γράψει τις τελευταίες του σελίδες,το ζήτημα είναι αν θα είναι χρυσές όπως του αρμόζουν ή μαύρες όπως επιθυμεί η διοίκηση.

ΥΓ. Ποτέ δεν ενστερνίστηκα την απόψη πολλών φίλων ότι δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε τους Αφούς.Έχω κάθε δικαίωμα,όπως και όλοι σας, και η κρίση μου θα είναι καυστική.Ναι χάρισαν αμέτρητες συγκινήσεις,ναι έφεραν απίστευτους παικταράδες,αλλά ο καθένας κρίνεται όταν ολοκληρώσει το εργό του.Άλλωστε οι τεράστιοι ηγέτες δεν φαίνονται μόνο στο πεδίο της μάχης,αλλά και στην διαδοχή τους.Να τα βράσω όλα αυτά που μου χάρισαν,άμα είναι με τις κινήσεις τους να κάνουμε άλλα τόσα χρόνια να δούμε τίτλο.

ΥΓ2. Ας μην τα βάφουμε βέβαια και όλα μαύρα,ίσως μέσα από την καταιγίδα και την ομίχλη να ξαναφανεί το φως.Δεν είναι απίθανο μέσα από το σκάουντινγκ,τις ακαδημίες και την ελληνική αγορά να κάτσει μια καλή φουρνιά που για μια πενταετία-εξαετία μας πάει τρένο σε Ελλάδα και Ευρώπη.Μπορεί με την υποτίμηση του προιντός να βρεθεί ένας αγοραστης που όταν κοπάσει η κρίση να ξανασπρώξει λεφτά.Όλα παίζονται,ετσι και αλλιώς και αύριο θα ανατήλει ο ήλιος.

ΥΓ3.Είναι τυχαίο που οι δύο οικογένειες ανακοίνωσαν σχεδόν ταυτόχρονα αποχώρηση και μετά παραμονή με μείωση του μπάτζετ;Μήπως τελικά η παράγκα που φωνάζουν οι γαύροι βρίσκεται μέσα στην διοίκησή τους;

ΥΓ4. Αφού την επόμενη χρονιά αναμένεται ο τελευταίος χορός αυτών των αστεριών ας προσπαθήσουμε να είμαστε όσο το περισσότερο γίνεται δίπλα τους.Το ξέρω είναι δυσκολο στους χαλεπούς καιρούς που διανύουμε.

Φιλικά και Παναθηναικά από τον μπασκετικό σας ρεπόρτερ Basketball Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: reddit

Έφτασε η ώρα :: Σχόλια

kokostur
Απ: Έφτασε η ώρα
Δημοσίευση Παρ 15 Ιουλ 2011, 13:10 από kokostur
Αναμενόμενο ήταν να ξεφουσκώσει το "μπαλόνι" από τη στιγμή που ο διάδοχος (Δημητράκης) δεν "επιθυμεί" να αποδεχτεί την... κληρονομιά. Το "γιατί" δεν επιθυμεί την κληρονομιά χρίζει πολλής συζητήσεως και πιστεύω σε σχετικό topic να αναπτυχθεί.
Όσοι παίκτες κι αν φύγουν δε με αγχώνει, όσο με αγχώνει η ιδέα να εγκαταλείψει ο μέγας δάσκαλος Ζοτς! Όταν φύγει ο δάσκαλος τότε θα έχει αλλάξει σελίδα η ομάδα.
Μέχρι τότε όμως... ψυχραιμία και υπομονή!
nice view
Απ: Έφτασε η ώρα
Δημοσίευση Τρι 30 Αυγ 2011, 12:07 από nice view
?
 

Έφτασε η ώρα

Επιστροφή στην κορυφή 

Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Εφτασε η ωρα σου μ@λ@κ@ χοντρε...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
www.Green-Fans.com :: Blog :: To Blog του www.green-fans.com-
Μετάβαση σε: